Pánské hodinky PRIM MIG 15 LE 95-142-504-42-1
Prohlíží 9 zákazníků

Pánské hodinky PRIM MIG 15 LE 95-142-504-42-1

Kód produktu: 95-142-504-42-1 | Značka: PRIM
8083.67 eur
6681 eur bez DPH

Skladom na e-shope
Predbežne u Vás 7.7.2022

Hodinky z limitovanej edície PRIM MIG15 sú prvými leteckými primkami, ktoré svojimi detailmi tvoria dokonalý celok. Do ich vývoja zasiahli priamo piloti prúdových lietadiel, ktorí sa nechali inšpirovať legendárnym stíhacím lietadlom.

Konštruktéri ELTON hodinárska pri vývoji hodiniek kládli mimoriadny dôraz na číselník. Ten je predovšetkým prehľadný, jednoduchý, s výraznými indexmi, ktoré pilot prečíta v zlomku sekundy. Dátumové okno zámerne na hodinkách nenájdete, aby pilota nerušilo. Dizajn číselníka aj rúčok bol inšpirovaný typickým vzhľadom palubných hodín stíhačky MiG-15.

Na hodinkách boli prvýkrát použité dve lunety, otočné na obe strany. Vonkajšie slúžia na odpočt 60 minút a dajú sa na nej prehľadne merať technologické časy, alebo časové úseky v navigácii. Vnútorná luneta s vyznačením 24 hodinového číselníka umožňuje rýchle nastavenie UTC. Zárezy na lunete odkazujú na lopatky turbíny prúdového motora.

U leteckých hodiniek je kladený dôraz na odolnosť a robustnosť, aby vydržali všetko, ale zároveň zostali relatívne ľahké. Pri preťažení je poznať každý gram navyše, preto ideálnym materiálom sa stal titán, z ktorého je vyrobené puzdro aj spona. Ani tá nesmie nikde prekážať, ale zároveň však spoľahlivo držať hodinky na zápästí. Korunka má tvar vzduchového otvoru na prove lietadla MIG15. Tento charakteristický detíl v sebe ukrýva aj kúsok histórie. Časť materiálu korunky pochádza priamo zo stíhačky a každá je teda jedinečným originálom.

Hodinky poháňa manufaktúrny strojček PRIM s automatickým náťahom. Vsadený je do vložkočíselníka zo špeciálneho materiálu. Ten mu poskytuje ochranu pred pôsobením permanentných magnetov v jeho okolí. Vďaka odpruženiu tak zvládne mechanický strojček všetky výzvy, ktorým ho pilot počas letu vystaví. Ukrytý je pod vekom, ktoré vďaka typickým krížovým skrutkám pripomína montážny otvor lietadla.

Na dizajne sa podieľal spoločne s konštrukčným tímom z ELTON hodinársky dizajnér Lukáš Taneček.

Súčasťou balenia je praktický naťahovač. Slúži ako stojan na hodinky a zároveň ich stále udržuje "pripravené na let".

Čísla ciferníku arabská
Štýl moderné, športové, klasické, elegantne, luxusné
Farba náramku hnědá
Typ analógové
Spona celotitánové
luminescence áno
Farba ciferníku čierna
Značka PRIM
Dostupnost na prodejně Olomouc
Hrúbka púzdra 14,4 mm
Rezerva chodu 48 hodin
Šírka náramku 22 mm
Vodotesnosť 100 m (10 ATM)
Materiál púzdra titán
Sklíčko zafírové
Tvar puzdra guľatý
Pre muža
Materiál náramku hovädzia koža
Průměr pouzdra v mm 46
Strojček PRIM kalibr 73 - automatický nátah
Povrchová úprava tryskané
Věk pro dospělé

Napísať užívateľské hodnotenie

Napíšte klady a zápory, každý bod na jeden riadok.

Celkové hodnotenie:

MenuX

InformaceX