Klenoty-buran.cz

Zľava na hodinky značky PATTIC až 70%!

Kontakty O nás

Na trhu nájdete naozaj širokú škálu športových hodiniek. Môžete si zaobstarať hodinky na meranie tepu, špeciálne hodinky na behanie, inteligentné hodinky, outdoorové hodinky, potápačské hodinky, hodinky do terénu a mnohé ďalšie. Preto nezabudnite zvážiť ich vlastnosti vo vzťahu k športu, na ktorý ich budete najviac používať. Mať v hodinkách stopky, monitor srdcového tepu alebo krokomer je dnes už takmer samozrejmosť. Ale čo funkcie, ktoré už nie sú také bežné? Pozrite sa s nami na niektoré zaujímavé funkcie športových hodiniek, o ktorých ste možno ešte nepočuli.

Nielen profesionálni športovci, ale aj aktívni ľudia či cestovatelia prisahajú, že športové hodinky sú samy o sebe malým zložitým mikrosvetom. Sú k dispozícii nielen vo všetkých cenových reláciách, ale aj s rôznymi funkciami. Navyše v súčasnosti to nie sú len analógové alebo digitálne hodinky, ale aj inteligentné hodinky, tzv. smartwatch. S každou ďalšou sériou a generáciou prichádzajú s novými a sofistikovanejšími funkciami. Všetky však majú spoločný cieľ - pomôcť športovcom trénovať efektívnejšie, žiť zdravšie a minimalizovať riziká.


Pokročilé funkcie športových hodiniek

Niektoré funkcie športových hodiniek vás možno prekvapia. Ktoré to sú?

Sportovní hodinky

Nástroj RealTime Stamina

Táto špeciálna funkcia je v hodinkách Garmin bohatá. Je to systém, ktorý umožňuje monitorovať a riadiť námahu počas športovej aktivity. Na základe zistených výsledkov vám hodinky pomôžu optimalizovať spotrebu energie a zabrániť príliš skorej únave. Stručne povedané, dokáže odhadnúť, koľko energie zostáva v tele, a naučí vás, ako sa pri športe nepreháňať.


Meranie nadmorskej výšky

Niektoré outdoorové športové hodinky sú vybavené funkciou výškomeru. Ako to funguje? Majú v sebe zabudovaný špeciálny senzor, ktorý im pomáha sledovať, v akej nadmorskej výške sa používateľ nachádza. Barometrický snímač vypočíta nadmorskú výšku na základe zmeny tlaku vzduchu. Túto funkciu ocenia najmä milovníci pešej turistiky a dobrej túry. Vďaka nemu sa môžete okamžite zorientovať v teréne, zistiť, v akej nadmorskej výške sa nachádzate, a presne vidieť, koľko metrov ste vystúpili alebo zostúpili.


Meranie hluku

Niektoré inteligentné športové hodinky dokážu merať aj úroveň okolitého hluku. To si vyžaduje zabudovaný mikrofón. Keď okolitý hluk na niekoľko minút prekročí zvolenú úroveň decibelov, hodinky vás na to upozornia.


Meranie prílivu a odlivu

Ste vášnivý plavec a nadšenec vodných športov? Funkciu prílivu a odlivu oceníte bez ohľadu na to, či sa radi plavíte na plachetnici, alebo radi surfujete. Na základe aktuálneho času, fázy mesiaca a zemepisnej šírky a dĺžky dokážu hodinky vypočítať, kedy príde príliv v mieste, kde sa nachádzate. Môžete sa pripraviť na stúpajúcu hladinu mora. Plánujete osídliť neobývaný ostrov a nechcete, aby vám vlny pokazili plány? Potom viete, na čo sa pri hodinkách zamerať :)


Funkcie lodí a mapy športových stredísk

Novinkou smart hodiniek sú ďalšie funkcie lode. Dnešné hodinky dokážu upozorniť na kritické situácie, napríklad keď sa odtrhne kotva alebo keď človek prepadne cez palubu. Môžete vidieť aj hodinky, ktoré majú uložené mapy golfových ihrísk alebo lyžiarskych svahov. Je ho skrátka veľa. Kto vie, na čo sa ešte môžeme v budúcnosti tešiť.

Sportovní hodinky

Vyberte si športové hodinky podľa svojich preferencií

Sú pre vás vyššie uvedené funkcie priveľké? Chápeme. Stále si však môžete pozrieť našu ponuku športových hodiniek, ktorá zahŕňa základné aj pokročilé modely. Môžeme vám odporučiť napríklad legendárne hodinky Festina Chrono Bike, ktoré merali čas na Tour de France, alebo potápačské hodinky Certina, ktoré zvládajú potápanie do veľkých hĺbok.